Zasady i konstytucja ??

Port Sunlight Angling Club ??

BYE LAWS

1. Członkowie nie mogą w żaden sposób czynić, w tym za pomocą mediów społecznościowych, zagrozić lub zniszczyć dobrą reputację klubu.

2. Obecne karty członkowskie muszą być przewożone i produkowane na życzenie każdego innego członka na wodach lub wycieczkach w klubie, łącznie z licencjami agencji Environmental Rod. Łowienie na wodach klubowych jest zabronione bez posiadania obu. Każdy członek może poprosić kogoś innego na wodach klubowych, aby zobaczył swoją kartę, aby zweryfikować, czy jest członkiem.

3. Każdy członek Komitetu może w każdej chwili poprosić innego członka o oddanie mu swojej karty.

4. Wszystkie środki transportu muszą być zaparkowane na wyznaczonych parkingach lub parkingach. Parkowanie w innym miejscu zabronione. Żadne pojazdy (w tym rowery i motocykle) jakiegokolwiek opisu nie mogą być przewożone na terenach prywatnych lub zaparkowane na poboczach (z wyjątkiem stawów drogowych i bocianowych). Jedynym wyjątkiem będzie wyraźne zezwolenie Komitetu PSAC.

5. Podejście do wód klubowych odbywa się wyłącznie na podstawie pozwolenia zatwierdzonego przez właściciela / rolnika. Uprawy, ogrodzenia i żywopłoty nie mogą być uszkodzone. Bramy nie mogą być otwarte.

6. W klubie odbędą się arbitralne zawody na czas od 1 marca do 31 maja włącznie w każdym roku. Wszystkie wody klubowe będą w tym okresie otwarte, o ile nie zostaną wyznaczone przez Komitet. Używanie siatek do gier jest zakazane w tym okresie, z wyjątkiem meczów klubowych w dobrej wierze. Na powiązanych z nimi wodach rzecznych obowiązuje oficjalny okres zamknięty od 15 marca do 15 czerwca włącznie

7. Żaden członek nie będzie już w klubie (w tym na parkingach);
za. 4 rano – 1 godzina po zachodzie słońca w przypadku bociana i pobocza.
b. 6 rano – 1 godzina po zachodzie słońca w przypadku stawów, do których można wejść z chaty klubowej i parkingu.
do. Całodobowe łowienie w stawach strażackich i karpackich, ale musi dotrzeć i wyjechać w ciągu dnia. Nie ma juniorów, chyba że towarzyszy im dorosły członek.

8. Osoby niebędące członkami nie mogą być przywożone na wody klubowe, chyba że za uprzednią zgodą komitetu PSAC.

9. Młodzież w wieku od 6 do 13 lat musi prowadzić połowy w pobliżu swojego rodzica lub członka-opiekuna, z wyjątkiem oficjalnych meczy klubowych po uzyskaniu zgody członka, który ponosi odpowiedzialność rodzicielską za nich.

10. Członkowie muszą mieć z sobą odpowiedniego disgorgera i podporę z uchwytem, ​​ustawioną przed połowem.

11. Członkowie mogą łowić tylko z wyznaczonych rybaków.

12. Połowy z dwoma prętami lub pręt i drąg są dozwolone na wszystkich wodach za wyjątkiem Stawów Strażaka i Przydrożnych, gdzie dozwolony jest tylko jeden drążek lub drąg.

13. Wszystkie ryby muszą być zwrócone do wody, z której zostały złowione.

14. Wszystkie ryby większe niż 4 funty muszą być natychmiast zwrócone i nie mogą być zatrzymywane w sieciach lub workach karpiowych. Wyjątkiem są mecze klubowe na wodach klubowych, gdy zatrzymanie większych ryb odbywa się według uznania kapitana. Jednak w żadnym momencie nie można zatrzymywać Barbela w sieciach.

15. Dopuszczalne jest stosowanie bezkostnych siateczek do trzymania ryb poniżej 4 funtów podczas sesji wędkarstwa przyjemności z wyjątkiem Barbel, który musi być natychmiast oddany do wody. Ryby muszą być jednak rozłożone między dwoma strażnikami Firemans z maksymalną ilością 50 funtów na sieć, przy czym ryby zatrzymane nie dłużej niż 5 godzin, dotyczy to również meczów klubowych. Czas przebywania ryb w sieciach powinien być ograniczony w okresach upałów.

16. Nie wolno pozostawiać urządzenia końcowego w wodzie podczas opuszczania kołka, nawet tymczasowo.

17. Plecionki we wszystkich formach są zakazane na wodach klubowych

18. Wszystkie orzechy są zakazane, nie ma innych zakazów na przynęty, jednak luźne karmienie i przynęta naziemna muszą być wykonywane z umiarem.

19. Każdy członek klubu lub klubu zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za śmieci w ich bezpośrednim sąsiedztwie, wszystkie śmieci muszą być zabrane do domu

20. Żadne puszki cynowe nie są dozwolone na wodach klubowych.

21. Wszystkie przenośne urządzenia audio muszą być odtwarzane przez słuchawki douszne.

22. Broń palna, broń powietrzna, ostro zakończone noże z ostrzem dłuższym niż 3 cale oraz wszelkie inne bronie ofensywne są zakazane na wodach Klubu.

23. Psy nie mogą przebywać na wodach Klubu

24. Komitet może organizować mecze w klubach wyjazdowych. Jeśli liczby są ograniczone, będą one wypełniane na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”, kontaktując się z Sekretarzem meczów, którego decyzja jest ostateczna. Każdy członek, który nie pojawi się w miejscu, w którym się nie pojawił, bez powiadomienia Sekretarza meczów, będzie zobowiązany do zapłaty wszelkich poniesionych opłat.

25. Pożary na wodach klubowych są zabronione na wodach Klubu. Z wyjątkiem oficjalnych grup roboczych.

26. Wprowadzanie, przekazywanie i usuwanie ryb i roślin jest surowo zabronione bez zgody Komitetu

27. W dni oficjalnych, opublikowanych grup roboczych, członkowie, którzy nie biorą udziału w pracach, nie mogą przebywać na terenie klubu do godziny 13.00. (W krótkim czasie grupy robocze tylko stawy, nad którymi trwają prace, zostaną zamknięte dla członków na czas trwania prac zgodnie z opublikowanymi ogłoszeniami).

28. Każdy członek, który naruszył przepisy ustawy o bye, zostanie przedłożony komisji w celu wyjaśnienia swoich działań i może podlegać postępowaniu dyscyplinarnemu, zgodnie z opinią Komitetu.
Uwaga
• Każdy członek może zgłosić inny Komitet do naruszenia przepisów Bye.
• W żadnych okolicznościach nie wydaje czeków dla gości.
• W stowarzyszonym klubie Waters odwołaj się do ich zasad i okresów zamknięcia, zamieszczonych online.
• Komitet może zezwolić poszczególnym osobom na zastąpienie tych praw dla dobra klubu, np. Kontrola szkodników / drapieżników i praca nad wodami.

Marzec 2019

Konstytucja
1. Tytuł

1.1 Klub będzie znany pod nazwą Port Sunlight Angling Club (PSAC),

2. Cele

2.1 Cel klubu będzie następujący:
i) Promowanie i ochrona interesów wędkarzy członków Klubu.
ii) Wynajmować, dzierżawić, kupować lub w inny sposób uzyskiwać i zapewniać prawa do łowienia równomiernie dla wszystkich członków, bez względu na płeć, wiek, kolor skóry, wyznanie, preferencje seksualne czy religię.
iii) Udostępnienie wszystkich zasobów wodnych wszystkim członkom Klubu i dążenie do zwiększenia dostępnych udogodnień dla prawidłowego prowadzenia wędkowania dla tych osób, z których Klub zamierza skorzystać.
iv) Aby pomóc w stworzeniu i wspieraniu kwitnącego siedliska przyrodniczego.
v) Zachęcanie i pomoc młodym ludziom w angażowaniu się w wędkarstwo.
vi) Zapewnienie, w miarę możliwości, odpowiedniego dostępu do wód klubowych członkom klubu, którzy mają problemy z poruszaniem się.

3. Członkostwo

3.1 Członkostwo w Klubie leży w gestii komisji, a nowych członków rozpatruje się po otrzymaniu poprawnie wypełnionego wniosku o członkostwo online z przesłaną fotografią i płatnością online odpowiedniej subskrypcji, w tym opłat za dołączenie lub po otrzymaniu poprawnie wypełnionej aplikacji do pobrania formularz, zdjęcie typu paszportowego i zapłata odpowiedniej subskrypcji, w tym opłaty przyłączeniowe. Roczne subskrypcje i opłaty za przyłączenie ustalane przez roczne walne zgromadzenie.

3.2 Komitet zastrzega sobie prawo do ustalenia maksymalnej liczby członków klubu i stworzenia listy oczekujących, jeżeli okoliczności wymagają tego działania.

3.3 Klasyfikacja członków:
i) Członek zwyczajny / starszy (dotyczy członków mających ukończone 18 lat w dniu 31 marca w odpowiednim roku członkostwa)
ii) Członek Młodej Osoby (dotyczy członków w wieku od 14 do 18 lat (22 lat w przypadku studentów kwalifikujących się) w dniu 31 marca w odpowiednim roku członkostwa)
iii) Junior Member (dotyczy członków do 13 roku życia w dniu 31 marca w odpowiednim roku członkostwa)
v) Członek Honorowego Życia. Członek Honorowy ma wszystkie prawa i przywileje Członka Zwyczajnego, z wyjątkiem prawa do głosowania lub kwalifikowania się do wyborów do Komitetu

3.4 Abonament roczny płatny do 31 marca. Brak zapłaty może skutkować ponownym wnioskiem o członkostwo, dokonanym według uznania Sekretarza.

3.5 Członkowie podlegają regulaminowi klubowemu, regulaminowi i przepisom prawa.

3.6 Wszyscy członkowie przy produkcji swojej aktualnej karty członkowskiej mogą uczestniczyć i głosować na każdym Walnym Zgromadzeniu

4. Wydalenie członków

4.1 Członkowie Klubu, których zachowanie zostanie uznane za niewłaściwe, mogą zostać wydaleni lub zawieszeni w Klubie przez komisję.

4.2 Każdy członek wyrażający obraźliwe komentarze na temat Klubu lub jakiegokolwiek innego członka, na jakiejkolwiek stronie społecznościowej lub forum, będzie uważał, że Klub zła reputację i może zostać wydalony lub zawieszony przez Komitet.

4.3 Każdy członek, którego członkostwo zostało wypowiedziane przez Komitet, może złożyć pisemne odwołanie do Komitetu. Odwołanie zostanie zorganizowane i przesłuchane przez panel złożony z trzech członków Komitetu, którzy w miarę możliwości mieli minimalny udział w pierwotnym incydencie lub decyzji.

5 Wybór komisji i oficerów

5.1 Członkowie wybierają na ZWZ komitet i oficerów. Wszyscy członkowie Klubu Zwyczajnego są uprawnieni do głosowania.

5.2 Komitet składa się z:
(a) Wybrani funkcjonariusze klubu, mianowicie Przewodniczący, Wiceprzewodniczący, Sekretarz Honorowy, Honorowy Asystent Sekretarza, Honorowy Skarbnik i Honorowy Asystent Skarbnik.
(b) Dwunastu dodatkowych członków zwyczajnych klubu, którzy nie pełnią funkcji wybranego funkcjonariusza klubu

5.3 Żaden oficer lub członek komitetu jakiegokolwiek innego towarzystwa wędkarskiego nie może zostać wybrany na członka zarządu lub komitetu PSAC. Funkcjonariusze i członkowie komisji PSAC. może być oficerem lub członkiem komitetu innego organu związanego z wędkarstwem, do którego PSAC jest stowarzyszony lub jest członkiem tego organu.

5.4 Każdy członek Komitetu, który nie będzie uczestniczył w kolejnych posiedzeniach bez pisemnych przeprosin, straci status członka komitetu większością głosów członków Komitetu. Komitet jest uprawniony do powoływania w drodze kooptacji w dowolnym momencie członków zwyczajnych do Komitetu, które mają być poprawione na następnym ZWZ.

5.5 Stanowisko prezesa i wiceprezesa
i) Wybory na urząd Prezydenta i Wiceprezydenta odbywają się większością głosów Członków Zwyczajnych na corocznym walnym zgromadzeniu klubu, zgodnie z propozycją Komitetu.
ii) Prezydent i wiceprezes mają prawa i przywileje członków honorowych na zwyczajnym walnym zgromadzeniu, a ponadto mają prawo uczestniczyć w posiedzeniach komitetu.

6 Rola Komitetu

6.1 Sporządzanie i wystawianie regulaminów, regulaminów, zawiadomień i wszelkich spraw dotyczących trofeów, nagród i konkursów, czasu i miejsca wszystkich posiedzeń, kwestii dyscypliny klubowej, członkostwa w klubie i finansów oraz wszelkich spraw związanych z Konstytucją i Prawa klubu.

6.1.1 Obowiązki komitetu to:
Określić:
a) Odpowiednia subskrypcja i opłata za przystąpienie, zgodnie z ustaleniami Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Klubu.
b) Kontrolować sprawy Klubu w imieniu Członków.
c) dokooptowania dodatkowych członków Komitetu, co Komitet uważa za konieczne.
d) Podejmowanie decyzji na podstawie głosowania zwykłą większością, przy wyborze przewodniczącego.

6.1.2 Komitet będzie odpowiedzialny za prowadzenie dokładnych rozliczeń klubowych za pośrednictwem Skarbnika. Rachunki zatwierdzone przez Skarbnika zostaną udostępnione na ZWZ. Komitet może zwrócić się do Skarbnika o zlecenie audytowania rachunków przez niezależną spółkę z rachunków biegłych lub biegłych, ale może swobodnie przyjmować rachunki skarbnika bez niezależnego audytu

6.1.3 Komitet udostępni sprawozdania do wglądu na walnym zgromadzeniu. Rachunki wówczas zostaną uznane przez członków na ZWZ, jeżeli zostaną uznane za zadowalające.

6.1.4 Klub będzie utrzymywał bieżące konto bankowe, a następni oficerowie będą uprawnieni do podpisywania czeków, co najmniej dwóch od Przewodniczącego, Sekretarza i Skarbnika.

6.1.5 Komitet będzie stosować wszystkie zyski naliczone z działalności Klubu na rzecz Klubu.

6.1.6 Komitet jest odpowiedzialny za prowadzenie dokładnych minut na każdym posiedzeniu Klubu.

6.1.7 Komitet będzie odpowiedzialny za zakup ziemi lub wód w imieniu Klubu, takie zakupy aktywów zostaną zatwierdzone przez Powierników, a prawo własności zostanie powierzone Powiernikom. Klub pozostanie zawsze faktycznym właścicielem.

6.1.8 Komitet będzie uprawniony do tworzenia podkomitetów, którzy będą odpowiedzialni za nadzór nad poszczególnymi aspektami działalności klubu i przedstawianie Komitetowi wszelkich propozycji.

6.1.9 Komitet będzie odpowiedzialny za wdrożenie i utrzymanie Polityki Ochrony Dzieci w Klubie.

6.1.10 Komitet będzie odpowiedzialny za wniesienie lub obronę wszelkich czynności prawnych w sądach mających wpływ na Klub, takie działania będą miały imiona i nazwiska Powierników.

6.1.11 Komitet i powiernicy otrzymają odszkodowanie z tytułu kosztów takich postępowań z majątku klubu, chyba że zostanie wykazane, że działania przeciwko komitetowi lub członkowi komitetu wynikają z ich niewłaściwego działania lub działań naruszających prawo. prawa, w którym to przypadku dany komitet lub członek komisji jest indywidualnie lub wspólnie i solidarnie odpowiedzialny na własny koszt.

6.1.12 Oprócz powyższego Komitet ma prawo, ale nie ogranicza się do:

za. Pozyskiwać i zapewniać sprzęt naziemny, transport, obiekty medyczne i podobne;
b. Wykupienie ubezpieczenia dla członków klubu, pracowników, kontrahentów, gości i osób trzecich;
do. Pozyskiwanie funduszy za pomocą odwołań, subskrypcji, pożyczek i opłat;
re. Pożyczaj pieniądze i zabezpieczaj te same, i otwieraj konta bankowe;
mi. Kupuj, wynajmuj lub licencjonuj nieruchomość i sprzedawaj, pozwól lub w inny sposób rozporządzaj tym samym;
fa. Udzielanie dotacji i pożyczek oraz udzielanie gwarancji i zapewnianie innych korzyści;
sol. Odłóż fundusze na cele specjalne lub jako rezerwy;
h. Inwestuj fundusze w dowolny zgodny z prawem sposób;
ja. Zatrudnianie i angażowanie pracowników i innych osób oraz świadczenie usług;
jot. Współpracować lub współpracować najpierw z dowolnymi organami regulującymi lub organizującymi Sport Wędkarski, a po drugie z dowolnym klubem lub organem z nim związanym, a po trzecie z rządem i powiązanymi agencjami;
k. Czy wszystkie inne rzeczy są rozsądnie niezbędne do osiągnięcia celów klubu i jego członków;

6.1.14 Komitet będzie wyłącznym autorytetem w zakresie interpretacji niniejszej Konstytucji oraz regulaminów i rozporządzeń wykonanych na jej podstawie.

Decyzja Komitetu w jakiejkolwiek kwestii interpretacyjnej lub jakiejkolwiek kwestii wpływającej na Klub, a nie przewidziana w niniejszym regulaminie lub Regulaminie i rozporządzeniach w nim zawartych, jest ostateczna i wiążąca dla wszystkich członków.

6.1.15 Komitet od czasu do czasu uchyla i zmienia wszystkie takie regulaminy i regulaminy (niezgodne z niniejszą Konstytucją), które uzna za celowe dla zarządzania klubem i jego dobrego samopoczucia.

6.1.16 Komitet zbiera się co najmniej dwanaście razy w roku. Na każdym posiedzeniu pięciu członków komitetu tworzy kworum, a przy równej liczbie głosów głos przewodniczącego, wiceprzewodniczącego lub po przewodniczącego posiedzenia.

6.1.17 Obecna Komisja Klubowa i obecni Powiernicy mają pełną kontrolę nad wszystkimi aktywami Klubu. Obecny komitet i obecni członkowie zarządu (którzy mogą pełnić swoją funkcję w dowolnym momencie) w celu podjęcia wszelkich uzasadnionych kroków w celu uzyskania i utrzymania takiej pełnej kontroli, w tym możliwości sprzedaży bez przeszkód takich aktywów, które mogą zostać uznane za znajdujące się w najlepsze interesy klubu.

7. Mianowanie powierników

7.1 Do majątku Klubu (łącznie z gruntami, budynkami i wodami) zostaną przydzieleni co najmniej trzej członkowie wyższego szczebla, którzy zostaną wyznaczeni jako Powiernicy.

7.2 Powiernicy będą sprawować urząd do śmierci, rezygnacji lub do czasu odwołania ze stanowiska.

7.3. Powiernik może zrezygnować z pełnienia funkcji przez złożenie zawiadomienia z wyprzedzeniem co najmniej dwudziestu jeden dni lub w razie potrzeby może pozostać na stanowisku do czasu znalezienia odpowiedniego zastępcy.

7.4 Nominacje dla nowych Powierników zostaną złożone przez funkcjonariuszy i Komitet

7.5 Funkcjonariusze i Komitet będą mieli prawo odwoływania członków zarządu z urzędu.

8. Rola powierników

8.1 Powiernicy będą posiadać aktywa Klubu.

8.2 Powiernicy będą uprawnieni do otwierania i prowadzenia konta w banku w celu administrowania pieniędzmi należącymi do Klubu.

8.3 Wnieść lub obronić postępowanie sądowe w imieniu Klubu.

9. Roczne Walne Zgromadzenia

9.1 Zwyczajne Walne Zgromadzenie Klubu odbywa się w takim terminie, czasie i miejscu, jaki ustali Komitet, po wybraniu funkcjonariuszy i innych członków Komitetu. Powiadomienie o takim spotkaniu wysyłane jest do każdego członka uprawnionego do uczestnictwa co najmniej na czternaście dni przed ustaloną datą.

9.2 Ogłoszenie dotyczące Zwyczajnego Walnego Zebrania Klubu określa propozycje Komitetu na następny rok, nominacje oficerów i innych członków Komitetu oraz wszelkie propozycje lub rezolucje, które zamierzają przenieść na posiedzenie. Zawiadomienie o wszelkich zamierzonych dodatkowych nominacjach musi zostać zgłoszone na piśmie Sekretarzowi Honorowemu co najmniej na dziesięć dni przed spotkaniem.

9.3 Przypadkowe zaniechanie powiadomienia lub nieotrzymania zawiadomienia przez jakiegokolwiek członka nie unieważnia postępowania na jakimkolwiek Dorocznym lub Walnym Zebraniu Klubu.

9.4 Dziesięciu zwykłych członków tworzy kworum na Walnych Zgromadzeniach, a przy równym głosowaniu decyduje głos przewodniczącego lub przewodniczącego walnego zgromadzenia.

9.5 Na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy konta Klubowe za poprzedni rok zostaną przedstawione do zatwierdzenia przez Członka.

10 Sekretarz Honorowy na wniosek Prezydenta na pisemny wniosek piętnastu Członków Zwyczajnych lub na wniosek Komitetu zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie, zwołanie takiego zwołania przez pisemne zawiadomienie skierowane do każdego członka zwyczajnego na co najmniej czternaście dni przed takim spotkaniem.

Zawiadomienie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia określa działalność, która ma zostać złożona przed nim.

11. Rok finansowy

11.1 Rok obrotowy Klubu będzie od 1 marca do ostatniego dnia lutego następnego roku.

12. Zmiany w Konstytucji.

12.1 Konstytucja, zasady i regulaminy Klubu, wszystkie decyzje podjęte na Spotkaniach Klubowych i wszystkie inne działania Klubu będą zawsze ściśle zgodne z warunkami i duchem Dzierżaw regulujących Wody Klubu

12.2 Nie wolno wprowadzać zmian do niniejszej Konstytucji, chyba że uchwałą co najmniej dwóch trzecich członków zwyczajnych, obecną na dorocznym walnym zgromadzeniu klubowym, zawiadomienie o proponowanych zmianach zostanie podane w okólniku zwołującym posiedzenie.

13. Rozpuszczanie

13.1 Jeżeli na dowolnym Walnym Zebraniu Klubu zostanie podjęta uchwała w sprawie rozwiązania Klubu, Sekretarz niezwłocznie zwoła Zwyczajne Walne Zebranie Klubu, które odbędzie się nie później niż za jeden miesiąc w celu omówienia i głosowania w sprawie rozkład.

13.2 Jeżeli na tym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu rezolucja jest przeprowadzana przez co najmniej dwie trzecie obecnych pełnoletnich członków, Komitet Zarządzający i Powiernicy na tym etapie, lub w terminie określonym w uchwale, przystępują do realizacji aktywa klubu i uwolnić wszystkie długi i zobowiązania klubu.

13.3 Po uregulowaniu wszystkich należności i zobowiązań Klubu, pozostałe aktywa nie zostaną wypłacone ani rozdzielone między członków Klubu, ale zostaną przekazane lub przekazane innej dobrowolnej organizacji sportowej, która znajduje się na liście sportów zatwierdzonych przez Sport Anglia.

13.4 W przypadku niedoboru aktywów Klubu, zwoływane jest spotkanie wierzycieli oraz umowa zawarta na rzecz likwidacji majątku Klubu na zasadzie proporcjonalności.

13.5 Przewodniczący i nie więcej niż dwóch innych członków Komitetu są powoływani przez Komitet do działania w charakterze Komitetu Likwidacyjnego, z pełnymi uprawnieniami do działania w imieniu Komitetu w postępowaniu w sprawie rozwiązania.

Port Sunlight Angling Club 2019